Установка розеток у ванній кімнаті

Розетки для ванної кімнати

Санвузол – приміщення зі специфічним мікрокліматом, де постійно висока вологість та вогкість. Ще зовсім недавно, установка розеток у ванній кімнаті вважалася неприпустимою. Їх розміщували у коридорі, за межами потенційно небезпечного приміщення. Але із рухом технічного прогресу, у санвузлі з'явилося безліч нових приладів: фен, електробритва, бойлер, плойка, пральна машина, сушка для рушників.

Тепер облаштування розетки у ванній кімнаті стало необхідністю, а не примхою. Але, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом, монтаж важливо здійснювати відповідно до нормативних документів та технічних вимог.

Яких норм потрібно дотримуватися при встановленні розетки у ванній кімнаті?

Ванна кімната умовно поділяється на чотири зони:

  • 0 – зона, де вода знаходиться у безпосередній близькості;
  • 1 – сюди входять прилеглі поряд із нульовою зоною стіни;
  • 2 – охоплює площу на 60 см від зони 0;
  • 3 – зона умовної безпеки.

Відповідно до нормативів ДСТУ, розетки в санвузлі можуть розміщуватися лише у 3 зоні. За правилами тут не можна використовувати стандартні пристрої потужністю 220 Вт. Розетка для ванної кімнати повинна бути або захищена або з низькою напругою до 12 Вт.

Розетка у ванній: висота від підлоги згідно з вимогами ГОСТ

Чіткої відповіді на питання, якою має бути висота розетки у ванній, не існує. Є усереднені норми – близько 50-90 см від підлоги.

Оптимальною вважається висота розетки у ванній 50-60 см. При монтажі, зазвичай керуються зручністю розташування. Головне, щоб висота розетки у ванній кімнаті була не нижче 30 см і не вище 1 м від підлоги, не ближче ніж 60 см від джерел води.

Які розетки для ванної вибрати

Найважливішим критерієм при виборі розетки для ванної кімнати є ступінь її захисту від вологи. Існує безліч сучасних пристроїв із різними характеристиками. Але в умовах постійно підвищеної вологості найбільш правильним та безпечним варіантом є вологозахищені розетки для ванної кімнати.

Показником захисту від вологи є спеціальне маркування IP та дві цифри. Перші дві літери вказують на ступінь пилозахисту, а цифри наприкінці – на ступінь вологозахисту. Розетка для ванної ip44 і вище ідеально підходить для монтажу в умовах високої вологості та можливості попадання крапель води.

  

У ванній розетка може бути вбудована та накладна, з кришкою або без неї. Вбудовувані при монтажі ховають прямо в стіну, а накладні кріплять до її поверхні. Вологозахищені розетки для ванної бувають також подвійними та потрійними.

 eti rozetka

Розетка для ванної подвійна, потрійна чи одинарна може бути як із заземленням, так і без нього. Перший варіант - краще для безпеки. При виборі пристрою слід орієнтуватися на передбачувану локацію та враховувати кількість використовуваних приладів. В зоні, де нема потенційної загрози попадання води в розетку можа встановлювати розетку з кришкою з класом захисту IP20:

 51498323

 

Якщо ви використовуєте в санвузлі багато різних пристроїв і гаджетів, краще розетку у ванну кімнату вибрати подвійну або потрійну. Якщо хочете забезпечити максимальний захист, купуйте у ванну розетку з кришкою та з заземленням.