• Кабель и гофра баннер

Кабель, провід, шнур, кабельна продукція ГОСТ

Силовий кабель, провід, шнур.

 

Практично при будь-якому вигляді будівництва Ви неминуче зіткнетеся з необхідністю покупки електричного провідника, будь то кабель, шнур або дріт. Але вникнувши детальніше в асортимент пропонованої на сучасному ринку продукції Ви швидко виявите, що насправді провідникова продукція має свої види і маркування. Здавалося б - серцем будь-якого провідника є струмопровідна жила, або декілька, і практично завжди вона вироблена з міді, іноді можна зустріти алюміній. На перший погляд начебто все зрозуміло - жили мідні, відрізняється тільки їх кількість, форма проводу або кабелю, а також колір. Але в той же час Кількість різноманітних марок, таких як ШВВП, ПВС, ПВ1, ПВ3, ВВГ і інших в асортименті магазинів, схиляє до думки що не все так просто. Тому постараємося розібратися в чому ж основні відмінності між ними.

Мідний силовий кабель ВВГє одним з найбільш поширених і популярних видів кабелю. Його нехитре маркування означає використання в якості ізоляції полівінілхлориду - спеціального пластикату, який також скорочено називають ПВХ. Завдяки тому що ПВХ використовується як для обмотки кожної жили окремо, так і всього кабелю в цілому, він має значний термін служби - понад 30 років. Третя буква в маркуванні означає те, що цей кабель – середньої гнучкості. Але варто відразу зазначити що гнучкість - поняття відносне, особливо у випадку з кабелем ВВГ, так як всі моделі цього кабелю аж до перетину жили 25 мм комплектуються жилами, що забезпечують не найкращу гнучкість.

Кабель має кілька підвидів, які маркуються додатковими буквами, зокрема НГ, LS і FR. Так кабель з маркуванням ВВГнг буде перешкоджати поширенню полум'я або вогню при загорянні, а ВВГнг-LS, або ще його маркують як ВВГнгд при цьому навіть не буде випускати дим. ВВГнг-FR зможе протриматися певну кількість хвилин при контакті з відкритим вогнем, зберігаючи первісну цілісність.

Іноді в каталогах можна зустріти маркування АВВГ, яка позначає що в якості матеріалу для жив використовується не мідь, а алюміній. Даний тип кабелю сьогодні досить рідкісний зважаючи на явні переваги саме міді як провідника електричної енергії.

Шнур, провід ПВС має схожу ізоляцію як у кабелю ВВГ - ПВХ в даному випадку також використовується як для ізоляції окремих жив, так і зовнішньої оболонки. Але є і відмінності. Жили в проводах ПВС мають багатодротову структуру, що, при аналогічній провідності, значно збільшує їх гнучкість в порівнянні з ВВГ. Завдяки цьому даний тип проводу часто використовують в подовжувачах, а також для підключення рухомих електроприладів і механізмів. Цьому також сприяє висока стійкість ПВХ до помірних фізичних дій і вібрацій. У той же час, ПВС не надто любить температури нижче -15ºС, тому застосовується в основному в закритих приміщеннях.

Шнур ШВВП структурно схожий на ПВС, за винятком деяких особливостей. Завдяки паралельному розміщенню жил, він має плоску форму, проте його ізоляція на порядок тонше ніж у ВВГ і ПВС, тому термін його експлуатації менше, і умови його експлуатації також більш скромні. Маючи багатодротову структуру жив, він рекомендується для побутової електропроводки, освітлення і малопотужних механізмів і електроприладів.

Якщо у Вас виникла необхідність купити кабель, шнур або дріт в Києві або замовити доставку по Україні, Ви можете зробити це безпосередньо в нашому інтернет магазині. Великий вибір і кращі ціни на кабель, а також оперативна доставка проводів і шнурів - ми завжди до Ваших послуг.

Провід ПВС

Функціональне призначення: приєднання побутових електроприладів до електричної мережі нестаціонарним способом (тобто з використанням розеток).

Характеристики кабелю: конструкція кабелю передбачає наявність декількох жив складаються зі скрученого мідного дроту і покритих ізоляцією з ПВХ (полівінілхлоридного) пластикату. Так, завдяки ПВХ, даний кабель прекрасно витримує діапазон температур (від -25 до +40 градусів). Провід ПВС не схильний до цвілевих проявів і різних грибків. Жили захищаються від зовнішніх пошкоджень загальної захисною оболонкою також з ПВХ матеріалу.

Матеріал жил кабелю: мідь.

Зазначений матеріал наділяє кабель рядом позитивних якостей: міцністю, зносостійкістю, пластичністю (унаслідок чого зазначений вид кабелю і використовується у великій кількості місць, будь то будинок, офіс, гараж, а також для підключення садової техніки до електромережі і виготовлення подовжувачів, а також при рішенні великого спектра завдань: електрифікація промислових підприємств, курортно-санаторного бізнесу, підключення музичної та освітлювальної техніки на культурно-масових заходах), стійкість до корозії, безпроблемним ремонтом внаслідок того, що мідні жили легко з’єднуються. Крім того, для зазначеного виду кабелю характерна сумісність з електричними ізоляторами і резисторами.

Використання кабелю ПВС можливо головним чином в районах з помірним макрокліматом. Він стійкий до великої кількості вигинів, при цьому, однак, слід враховувати, що максимально допустимий радіус вигину - 4 см. За умови стаціонарної прокладки, температура зовнішнього середовища повинна бути вище -20 ° C, але, в той же час, не більше + 45 ° C. Робоча температура струмопровідної жили повинна дотримуватися не вище + 70 ° C. Будівельна довжина виробу не повинна бути менше п'ятдесяти метрів (проте, як правило, виробники випускають кабелі довжиною від тридцяти до двохсот метрів, і саме виходячи від необхідної довжини в кожному конкретному випадку, а також в залежності від ринкової вартості мідного дроту, з якої робляться жили , залежить ціна самого кабелю).

Він не поширює горіння при одиночній прокладці. Ізоляція робить виріб несприйнятливим до вологи.